Kaza mı geçirdiniz? (Turks)

18 jun 2020 Letselschaderecht Jolanda Broeders

N.b. Dit artikel is meer dan een jaar geleden voor het laatst gewijzigd. De informatie kan verouderd zijn.

Başkasının sorumlu olduğu kaza mı geçirdiniz? Tazminat alma hakkınız var. Sorumluluk kabul edilmiş olsa bile, tüm hasarlar için tazminat almak zordur. Sigorta şirketleri ile genellikle hasar hakkında tartışma çıkıyor.

Kazanın sonucu

Bazı hasarlar açıkça kazanın bir sonucudur. Arabadaki kaza nedeniyle oluşan göçük gibi. Bazı hasarlar açıkça bir kazanın sonucu olabilir yada olmayabilir. Baş ağrısı veya boyun ağrısı düşünün. Sigorta şirketleri baş ağrısının veya boyun ağrısının kazanın sonucu olmadığından şüphe edebilirler. Sigorta şirketleri bu zarara tazminat ödememeyi seçebilirler.

Çeşitli zararlar

Çeşitli zararlar için tazminat alma hakkınız var. Mesela ev işlerinizi (iyi) yapamıyor musunuz? Bunun için tazminat alabilirsiniz. Ücretli hanehalkı yardımını arayabilirsiniz. Aileniz veya tanıdıklarınız da evde size yardımcı olabilirler. Yardımlarından dolayı ailenizin veya tanıdıklarınızın yardımı için de tazminat alabilirsiniz.

Kazadan sonra yaptığınız seyahat masrafları içinde gerekli ise tazminat alabilirsiniz. Kaza nedeniyle sık sık hastaneye gitmeniz gerekebilir. Hastanede bulunduğunuz günler için de tazminat alabilirsiniz. Kaza sonucu oluşan tıbbi masraflar için de tazminat alabilirsiniz. Sigortanın karşılamadığı ilaçları veya fizik tedavilerini düşünün.

Maddi olmayan hasar da görebilirsiniz (örneğin kaza anında çekilen acıda bir hasardır). Bunun için de tazminat alabilirsiniz. Bu tazminat tüm acı ve sefalet içindir. Hollanda’da maddi olmayan tazminat maalesef fazla değildir.

Bizden yardım

AK Avukatlar size bu konularda yardımcı olabilir. Bizim hasar sektörümüzde sadece uzmanlar var. Tıbbi danışmanımızla birlikte sorunu çözüyoruz. Sigorta şirketlerini hasarınıza ikna ediyoruz. Gerekirse avukatlarımız mahkemede dava açar.

Bizim amacımız sizlerin eskisi gibi tazminatınız ile yaşayabilmeniz. Sizin davanız bizim için çok önemlidir. Davanız gerekli dikkati hak ediyor.

Asselbergs &  Klinkhamer Avukatlarında davanızı kendi dilinizde konuşabilirsiniz. Davanızı kendi dilinizde konuşabilmeniz sizin için faydalı ve yararlı olabilir. Esra Sarigol hasar hukukçusudur ve Türkçeyi konuşabilmektedir. Turkçe konuşan birde sekreterimiz var, Fadime Öcal. O da sizi destekleyebilir.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi isterseniz veya avukatlarımızdan yardım almak isterseniz bize ücretsiz ulaşabilirsiniz. Bize telefonla ulaşmak isterseniz, o zaman bu numarayı arabilirsiniz: 076 502 20 80. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Over de blogger
Jolanda Broeders

Jolanda werkt sinds 1995 bij AK Advocaten. Haar praktijk bestaat volledig uit letselschadezaken.

Meer artikelen van Jolanda Broeders
Jolanda Broeders Letselschadeadvocaat

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.