Kaza sonrasi tazminat davasi (Turks)

04 apr 2023 Letselschaderecht Esra Sarigöl

N.b. Dit artikel is meer dan een jaar geleden voor het laatst gewijzigd. De informatie kan verouderd zijn.

Başınızdan bir kazamı geçti? Ve ne yapacagınızı bilmiyor musunuz? Aşağıdaki blog’ta size nasıl ve hangi konuda yardımcı olabileceğimizi anlatıyorum.

Kişisel yaralanmayla sonuçlanan bir kazaya herkes karışabilir. Hiç beklenmedik bir anda herhangi bir trafik kazası, iş kazası ya da başka bir kazaya maruz kalabilirsiniz. Kazalar ölüm veya yaralanma gibi bedensel zararlar ile sonuçlanma durumu söz konusu olabilir. Bu sizi, çocuklarınızın veya yakınlarınız mağdur edebilir.

Ciddi yaralanmalarda ve ölüm ile sonuçlanan kazalarda ve davalarda uzmanlaşmış avukatlar ile çalışmaktayız. Avukatlarımız ve uzmanlarımız size kaza sonucu hak ettiğiniz maddi ve manevi tazminat için en iyi şekilde yardımcı olur ve haklarınızı savunur.

Uzmanlik anlanlarımız

  • Trafik kazaları (tek yönlü kazalar dahil);
  • İş kazaları;
  • Doktor hataları ve ihmalleri;
  • Hayvan kaynaklı yaralanmalar;
  • Okuldaki kazalar;
  • Spor esnasında yapılan kazalar;
  • Hatalı ürünlerden dolayı yaralanmalar;
  • Ceza yargılamasında mağdur olarak zarara uğramışsanız ise ceza mahkemesinden bu zararın tazminini talep edebilirsiniz. Bu, hem maddi hem de manevi hasarla ilgili olabilir. Buna ceza yargılamasında ‘voeging benadeelde partij’ yani zarar görmüş mağdur taraf olarak katılmak da denir.

Çeşitli zararlar

Çeşitli zararlar için tazminat hakkınız doğmaktadır. Mesela ev işlerinizi düzgün bir şekilde yapamadığınız takdirde bu durum için bir ücret alma hakkiniz doğacaktır. Eğer gelir kaybı varsa veya okulunuzda bir aksama söz konusu ise, bunları sigortadan talep ediyoruz. Kendi sağlık sigortanız, kaza sonrası tedavi masrafları veya ilaçlarınızı karşılamıyorsa, yaptığınız seyahat masraflarına kadar, kaza sonrası yapmış olduğunuz bütün maddi masraflari sigortadan talep edebiliyoruz.

Manevi anlamda da hasar da görebilirsiniz (örneğin kaza sonucu çekilen manevi acı ve duygu). Bunun için de tazminat talep edebilirsiniz. Bu tazminat tüm acı ve sefalet içindir.

medische fout krukken schadevergoeding

''Avukatlarımız ve uzmanlarımız size kaza sonucu hak ettiğiniz maddi ve manevi tazminat için en iyi şekilde yardımcı olur ve haklarınızı savunur.''

Bizden yardım

AK Advocaten size bu süreçte yardımcı olabilir. Biz sadece bu konuda uzmanlar ile işbirliği yapmaktayız. Tıbbi danışmanımızla birlikte sorunlarınızı çözüyoruz. Sigorta şirketleri ile hasarınız konusunda görüşüyoruz. Eğer sigorta ile anlaşamadığımız bir durum olursa, avukatlarımız gerek duyulduğu takdirde mahkemede hukuki işlem başlata bilir.

Bizim amacımız sizi daha da fazla mağdur etmemek. Amacımız, sizi eski yaşantınıza ve hayatınıza kavuşturmak. Sizin davanız AK Advocaten avukatlarında emin ellerde olacaktır.

AK Advocaten avukatları olarak davanızı Türkçe konuşabiliriz. Esra Sarigöl ve Berkan Akdikan kişisel yaralanma ve tazminat hukukçusu olarak faaliyet göstermektedirler ve sizin ile Türkçe iletişim sağlamak için her daim destek için hazır bulunmaktadırlar. Türkçe konuşan bir de sekreterimiz var, Fadime Öcal.

Hollanda genelinde faaliyet göstermekteyiz

Hollanda da herhangi bir yer kısıtlamamız olmadığı gibi, bizlere Hollandanın her yerinden ulaşabilir, sizin sorunlarınızı bir kısıtlama olmadan cözüme kavuşturuyoruz.

Bize ulaşın

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizim ile iletişime geçiniz. Bize telefon yolu ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız: 076 – 502 20 80

Over de blogger
Esra Sarigol

Esra werkt sinds december 2022 bij de sectie Letselschade van AK Advocaten. Hiervoor werkte zij als advocaat bij een in letselschade gespecialiseerd kantoor in Arnhem.

Meer artikelen van Esra Sarigol

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.